Dance for PD po polsku

Dance for PD® - program Grupy Tanecznej Marka Morrisa

Program Dance for PD® prowadzony przez Mark Morris Dance Group zaprasza osoby z chorobą Parkinsona i ich rodziny w ponad 300 społecznościach i 25 krajach na całym świecie do doświadczenia radości i korzyści płynących z tańca, jednocześnie twórczo zajmując się problemami związanymi z objawami, takimi jak równowaga, funkcje poznawcze i zdolności motoryczne , depresja i pewność siebie. Dzięki innowacyjnym, replikowanym na całym świecie lekcjom na miejscu i online, renomowanym programom szkoleniowym dla nauczycieli i wysokiej jakości zasobom medialnym, podstawową zasadą Dance for PD® jest to, że profesjonalnie wyszkoleni tancerze są ekspertami w zakresie ruchu, posiadającymi wiedzę na temat równowagi, świadomości rytmu i estetyki. przydatne dla osób cierpiących na chorobę Parkinsona. Na zajęciach artyści-nauczyciele integrują ruch z tańca współczesnego, baletu, stepowania, tańca ludowego i repertuaru choreograficznego, aby zaangażować umysły i ciała uczestników oraz stworzyć przyjemne, społeczne środowisko do poszukiwań artystycznych. O programie Dance for PD® pisali takie magazyny jak New York Times, USA Today, Dance Magazine, The Guardian i setki innych publikacji.

Program został uhonorowany kilkoma nagrodami lokalnymi, krajowymi i międzynarodowymi, w tym nagrodą świadomości choroby Parkinsona, nagrodą humanitarną Alana Bonandera i nagrodą Sapolin Public Service Award przyznaną przez Biuro burmistrza Nowego Jorku ds. osób niepełnosprawnych. Recenzowane badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii i Niemczech sugerują, że taniec zapewnia szereg korzyści, w tym poprawę chodzenia i krótkotrwałą mobilność, poprawę jakości życia i poczucia własnej wartości, a także poprawę nastroju i integracji społecznej wśród ludzi z chorobą Parkinsona.

Program Dance for PD® i jego globalni partnerzy wykorzystują transmisję na żywo w języku angielskim, polskim, hiszpańskim i mandaryńskim oraz popularną serię instruktażowych płyt DVD w domu, aby uczynić program bardziej dostępnym dla zróżnicowanych i rozwijających się sieci
odbiorców na całym świecie.

Dowody z ponad 50 recenzowanych badań potwierdzają skuteczność i korzyści płynące z praktyki nauczania tańca osób z chorobą Parkinsona.

Współpracujemy z przeszkolonymi nauczycielami w Polsce, aby oferować specjalistyczne programy dla osób mówiących po polsku.

Opcje tańca

Filmy na żądanie

TANIEC PD polski kanał YouTube

Cykl zajęć zaprasza do nauki i integracji tańca jako codziennej praktyki ruchowej.

Znajdź zajęcia

W Polsce

Dostępne zajęcia na żywo

Sprawdź zajęcia stacjonarne oferowane przez naszych partnerów.

Znajdź zajęcia

Bezpłatne zajęcia przez Zoom

Dance for PD® przez Zoom

Zajęcia są dostępne dla każdego na świecie

Dołączyć

Dlaczego tańczyć?

1.

Taniec rozwija siłę, płynność, elastyczność, wytrzymałość i równowagę.

2.

Taniec pomaga nam doskonalić umiejętności poprzez progresywny trening.

3.

Taniec jest stymulującą aktywnością poznawczą, która łączy umysł z ciałem.

4.

Taniec wspiera więzi społeczne i poczucie przynależności.

5.

Taniec wykorzystuje wyobraźnię, rytm i muzykę, by nasz ruch był świadomy i nieprzypadkowy.

6.

W tańcu opowiadamy historie i wyrażamy emocje poprzez nasze ciała.

7.

Taniec pobudza kreatywność i rozwija umiejętność rozwiązywania problemów.

8.

Esencją tańca jest radość.

"Używanie i skupianie ciała jako instrumentu"

–Joy E.

"Taniec wymaga ekspresji, dramatyzmu, ruchu i żywotności."

Luanne W.

"Jeden z największych programów leczenia choroby Parkinsona w kraju"

Mary Ellen Thibodeau, RN

Misją Dance for PD® jest zapewnianie zajęć tanecznych wzbogacających życie osób chorych na chorobę Parkinsona, ich rodzin, przyjaciół i opiekunów w społecznościach na całym świecie poprzez budowę, utrzymanie i szkolenie sieci wykwalifikowanych specjalistów tańca.